Güvenilir Villa Kiralama Siteleri

Ülkemizde son yıllarda malum Covid pandemisi sonrası yoğun talep görmeye başlayan villa kiralama tatil anlayışına istinaden dolandırıcılık durumlarıda artışa geçmektedir. Ziyaretçilerimizin artık Güvenilir Villa Kiralama Siteleri bulmakta zorlandığı ve dolandırılma riskine karşı nasıl önlem alabilecekleri konusunda ksıa bir rehber hazırladık.

Güvenilir Villa Kiralama siteleri arasında 2014 yılından bu yana yer alan Akdeniz Villam olarak, son dönemde misafirlerimizin sıklıkla karşılaştığı dolandırıcılık tuzağına düşmemesi için bu konuda bazı faydalı bilgileri aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

Dolandırıcılığa maruz kalmadan güvenilir acenta aracılığı ile villa kiralamak istiyorsanız aşağıdaki şartların websitesinde mevcut olduğunu kontrol etmenizi tavsiye ederiz.


Aşağıdaki bilgiler geçmişe dayanan tecrübelerimiz ve dolandırılan misafirlerimizin anlattıklarına istinaden elde edilmiştir. Piyasada işini hakkı ile yapan firma/şahısları tenzih ederek sizlerde bu sayfaya arama sonucu ulaştı iseniz lütfen her konuda kiralama yapacağınız firmayı sorgulamaktan çekinmeyin.

- Dolandırıcı siteler çoğunlukla ödemeleri banka yada PTT transferi ile talep ederler. Kredi kartı ile ödeme almazlar. Lütfen kredi kartı dışında ödeme talep eden firmaları sorgulayabilirsiniz.

- Dolandırıcı sitelerde genellikle fiyatlar piyasa koşullarından çok daha uygun olarak sunulmaktadır. Bunun nedeni kısa süre içerisinde mümkün olan en fazla ziyaretçinin parasını toplamaktır.

- Dolandırıcı siteler konuşma ve ikna kabiliyeti yüksek personellerden oluşur. Dolandırıcılık işini meslek olarak edindikleri için müşteriyi ikna etme konusunda uzmanlaşmışlardır. Lütfen şüphelendiğiniz durumlada şirketin kurumsal yapısını sorgulayınız.

- Kurumsal olarak iş yapan birçok tatil acentası Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) üyedir. Lütfen firmanın Türsab belge numarasını talep ederek direk Türsab web sitesinden doğrulama yapınız.

- Dolandırıcı firmaların sosyal medya hesapları kısa zaman önce açılmış ve sahte beğeni ve yorumlarla desteklenmiştir. Lütfen sosyal medya hesaplarının ne kadar eski ve sürekli paylaşım yapılıp yapılmadığını kontrol edin.

- Dolandırıcı sitelerde genellikle villaların doluluk tarihleri boş şekilde gösterilmiştir. Oysa birçok kiralık villanın yoğun dönemi (Haziran, Temmuz, Ağustos) Nisan ayından itibaren dolmaya başlar.

TÜRSAB bu konuda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bir video sunumu hazırlamıştır. Lütfen videoyu izlemek için tıklayın https://www.youtube.com/watch?v=PLdIKFK7UqI