Nasıl Kiralanır ?

Nasıl Kiralanır ?

Kiralamak istediğiniz tatil Konutunu ve kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, Sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgileri alınarak Ön Rezervasyon işleminiz yapılmış olur, Ön rezervasyon yapıldığı tarihten itibaren en geç; yakın tarihlerdeki rezervasyonlar için 1 iş günü, uzak tarihlerdeki rezervasyonlar 3 iş günü içersinde toplam ödenecek ücretin % 35 i kapora olarak Banka havalesi ile Şirket hesabına alınır, geriye kalan ücret villa tesliminde sözleşme yapıldıktan ve villa kontrolleri yapılıp, villa tesliminde peşin olarak alınır

SÖZLEŞME MADDELERİ;


 Bir tarafta faaliyet merkezi Kalkan Mahallesi Karayolları sokak no:22  Kaş / Antalya adresinde bulunan SUNVITALIA Gayrimenkül acentelerinin faaliyetleri (bundan böyle kiralamacı olarak adlandırılacak) diğer tarafta, bu internet sitesi üzerinden kiralama yapan kişi (bundan böyle KİRACI olarak adlandırılacak) arasında, kiralama isteğinin site üzerinden, e-posta yada telefon aracılığı ile iletilmesi ile başlayan süreçte aşağıdaki şartlarda anlaşarak işbu elektronik sözleşmeyi kabul etmiş, onaylamış ve elektronik olarak imzalamış olurlar. (Site üzerinden gönderilen ödeme bilgi maillerinde ve kredi kartı ile ödeme sayfalarında bu sözleşmenin okunarak onayladığına dair onay uyarıları ve onay kutuları bulunmaktadır. Bu kadar uyarıya rağmen sözleşmenin okunmamış olması tamamen KİRACI’nın yükümlülüğünde olup, bu tarz savunmalar aşağıdaki şartların geçerliliğini kesinlikle etkilemez.)


 Rezervasyon ;


 Kiralamak istediğiniz villa veya aparttı belirttidikten sonra istemiz olduğunuz tarihleri belirtip; sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgileri alınarak, ön rezervasyon işlemleri yapılmış olunur. Ön rezervasyon yapıldığı tarihten itibaren en geç bir iş günü içersinde toplam ödenecek olan tutarın % 35 i banka havalesi ile firma hesabımıza alınır. Geri kalan ücret villa/apart tesliminde kapora ile birlikte peşin olarak alınır.


 Kapora için 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT,Swift  ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığında en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onay belgesi gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda AKDENİZVİLLAM, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.


 Villaya Giriş & Çıkış


 Villa /apartta giriş saatleri 16:00 (öğleden sonra) olup çıkış saati ise 10:00 (sabah) dır. Bu aradaki zaman diliminde villa/apart temizlenmektedir. Villa/apart kiralamaları standart 7 gece 8 gün olarak belirtilmektedir.


 Havuz ve Bahçe Bakımı:


 Tüm villa/apartların havuz ve bahçe bakımları günlük düzenli bir şekilde görevli tarafından sabah erken saatlerde  yapılmaktadır. Villa/apartlarımızda temiz yedek çarşaf, yastık ve havlu bulunmaktadır. Tüm villalarımızda 10 günün üzerinde kalan misafirlerimiz için 7. gün temizlik yapılmaktadır. Müşteri villaya giriş yaptığı tarihten itibaren bir haftadan önce temizlik isterse extra ücret talep edilmektedir. 


 Müşterinin Sorumlu Olduğu Durumlar


 Müşteriler kiraladıkları  tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir, Fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanacaklar, herhangi bir hasar verdiklerinde hemen firmamızı haberdar edeceklerdir. Konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasarı, kaybettikleri her türlü eşyanın zararını villadan ayrılmadan ödeyeceklerdir. Müşteriler villa çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olacaklar ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınacaklardır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacaklar, kısacası villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır. Müşteri kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.


 Her tatil konutu açıklamalarında maksimum kişi sayısı belirtilmiştir , Kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belgede onaylanan konuk sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına çocuklar ve bebekler dahildir. Eğer evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını istencek veya belli oranda ekstra ücret talep edilecektir.


 Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt  eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik yada yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.


 Evcil Hayvan ve Sigara


 Evcil hayvan izni olan villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin dışındaki tüm kiralık villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan getirilmesi yasaktır.Aksi takdirde akdenizvillam anlaşmayı tek taraflı fesh etmeye yetkilidir ve hiçbir geri ödeme yapmadan müşteriyi evden çıkarma hakkına sahiptir. Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.


 Müşterinin Rezarvasyonlarını İptal Etmesi;


 Rezervasyon İptallerini yazılı olarak e-mail ve/veya faksla belirtmek durumundadır. Bu bildirimin yapılmasının ardından rezerve ettiğiniz tarihler açılır ve satışa sunulur aynı tarihlerin tekrar satılması halinde ödediğiniz tutarı aynı yada farklı bir villada kesintisiz olarak farklı bir tarihte kullanabilirsiniz. 


 Rezervasyon iptal şartları aşağıdaki gibidir :


Hesabımıza yatırılan, villa/apart/Daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir. 


 Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin  iptal bildirisini akdeniz villama  yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.


 İptal durumlarında akdeniz villam seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.  İptal koşulları;


 1) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.


 2)Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa müşteri toplam seyahat bedelinin %35’ini,


 3)Seyahat başlangıcından önceki 29. ve 22. Günler içinde olursa müşteri toplam seyahat bedelinin % 50’sini,


 4) Seyahat başlangıcından önceki 21. Ve 15. Günler içerisinde olursa müşteri toplam seyahat bedelinin %75’ini,


 5) Seyahat başlangıcından önceki 14.gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.


 Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart/daire bedellerinin tamamını Akdeniz villama ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta/daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuz beş) i yanacaktır. Geri kalan%65 (yüzde atmış beş )i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuz beşi) villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.


 Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş tarihinize seyahat başlangıcından önceki 29.ve 22. Günler içerisinde olursa toplam seyahat bedelinin %50’si yanacaktır. Seyahat başlangıcından önceki 21. ve 15. Günler içerisinde olursa  toplam seyahat bedelinin %75’i yanacaktır ve kalan bakiye bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içinden kesilir. Çünkü; konaklama tarihine çok az bir süre kalmıştır. Bu nedenle başka bir müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür.


  Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş tarihinden 14 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta/daireye giriş yapmaz iseniz ve villada/apartta/dairede hiç konaklama olmaz ise ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez. 


 Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan,  Akdeniz villama Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.


 Herhangi bir nedenle, villa/apart/daire rezervasyonunun Akdeniz villam tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.


 Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel ( villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu  villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.


 Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Akdeniz villam, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.   Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Akdeniz villamin eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.


 Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart/daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından  Akdeniz villam sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart/dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, Akdeniz villam bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.    


 Bu sözleşme kapsamında giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda  Kaş icra daireleri ve mahkemeleri yetkilidir.


 Villa & apartlarımızdan her hangi birine rezervasyon yapan müşteriler yukarıdakı şartların tamamını  kabul etmiş sayılırlar. Bu şartların her hangibirine aykırı davranış  (akdeniz villam'a) rezervasyonları tek taraflı olarak iptal etme yetkisi vermektedir. Ayrıca ücreti geri ödememe ve tamamını talep etme hakkı verir.....


Şirketimiz ödemelerini kurumsal banka hesabına EFT/Havale/Swift yada online kredi kartı ödemesi yolu ile almaktadır.


Firmamız ayrıca kiralık villa, çocuk havuzlu villa, jakuzili villa, balayı villası, lüks villa, deniz manzaralı villa, muhafazakar villa, doğa ile iç içe villa, denize yakın villa, ultra lüks villa, ısıtma havuzlu villa gibi seçenekleride siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. 
7/24 Akdeniz Villam Kiralama ve Takip Garantisi....


KURUMSAL AKDENİZ VİLLAM
Sunvitalia Emlak
Karayolları sokak no:22 Kalkan Mah Kaş / Antalya

Instagram'da Takip Edin

İletişime Geçin

Please Contact Us if you have any offer or want to get a job in our great team of News Experts.