Bölgesel Bilgiler

Antalya, Kaş ve Kalkan'ın mühteşem doğasıyla birleşen masmavi denizi, sapsarı kumsalları, ışıl ışıl parıldayan çakıl taşı dolu olan plajlarıyla sizi bu eşsiz doğa harikası likya medeniyeti memleketimize bekliyoruz.

KAŞ

Likya medeniyetinin çevresinde konumlanmış olan küçük ama şirin bir balıkçı kasabası iken günümüzde truzmin cennet köşelerinden birine dönüşmüştür. Karşısında bulunan meis adası sanki kaşın gözü konumundadır. Kaş'a ulaşım biraz zor olsada son yıllarda yapılan çalışmalar sayesinde eskiye nazaran ulaşım biraz daha kolay bir hale gelmiştir.
Kaş bu ulaşım sorununu kendisine hiç bir zaman problem etmeiş Kaş'ı seven tatilciler tarafından her yıl artarak devam eden bir serüven halına gelmiştir.


Türkiye'nin önemli dalış noktalarından biri olan Kaş diğer tatil merkezlerine göre huzuru rahatlığı ve sakinliği arayan misafirler tarafından tercih edilmektedir. Kaş ve çevre yörelerde o kadar gezilmeyi görülmeyi hakeden yer varki gelip görmek gerekmektedir. Likya medeniyetleri tarafından bırakılmış çok sayıda tarihi eser ve kalıntı bulunmaktadır. 


KALKAN

Eski rum evleri ile ünlü küçük balıkçı kasabası Kalkan şimdilerde ise dünya truzmine yön veren tatil merkezlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalkan'ı ilk olarak keşif edenler nedense yine İngilizler olmuştur. Bu mühteşem doğa harikası beldemizi yerli halkımıza kazandırmakta biz yine biraz geç kaldık. 

Kalkan yerel özelliklerini korumayı başaran nadir truzim merkezlerindendir. Kalkan Körfezi ve çevresindeki koylar muhteşem renkleriyle doğaseverleri bekliyor. Küçük balık lokantaları, deniz manzaralı villaları ve doğa manzaralı villaları ile stresten uzak bir tatil düşleyenler Kalkan’ı tercih ediyor. Son yıllarda İngiliz turistlerin ilgi gösterdiği Kalkan, sırtını yasladığı dağlara doğru yayılan kent dokusunu korumayı başarabilmiş nadir bir bölgedir.


Dünyan'ın en uzun plajlarından biri olan Patara plajında deniz keyfini yaşadıktan sonra saklıkentin serin sularında rafting yapabilir isterseniz bölgedeki antik kentleri kültürel değerleri gezebilirsiniz.

Ayrıca Turkuaz renkli Kapuataş plajımız Kalkan'a 7 km uzaklıkta bulunmakta olup dik merdivenlerden inilerek plaja ulaşılmaktadır.

Instagram'da Takip Edin

İletişime Geçin

Please Contact Us if you have any offer or want to get a job in our great team of News Experts.