Kalkan

KALKAN

Eski rum evleri ile ünlü küçük balıkçı kasabası Kalkan şimdilerde ise dünya truzmine yön veren tatil merkezlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalkan'ı ilk olarak keşif edenler nedense yine İngilizler olmuştur. Bu mühteşem doğa harikası beldemizi yerli halkımıza kazandırmakta biz yine biraz geç kaldık. 

Kalkan yerel özelliklerini korumayı başaran nadir truzim merkezlerindendir. Kalkan Körfezi ve çevresindeki koylar muhteşem renkleriyle doğaseverleri bekliyor. Küçük balık lokantaları, deniz manzaralı villaları ve doğa manzaralı villaları ile stresten uzak bir tatil düşleyenler Kalkan’ı tercih ediyor. Son yıllarda İngiliz turistlerin ilgi gösterdiği Kalkan, sırtını yasladığı dağlara doğru yayılan kent dokusunu korumayı başarabilmiş nadir bir bölgedir.

Dünyan'ın en uzun plajlarından biri olan Patara plajında deniz keyfini yaşadıktan sonra saklıkentin serin sularında rafting yapabilir isterseniz bölgedeki antik kentleri kültürel değerleri gezebilirsiniz.

Ayrıca Turkuaz renkli Kapuataş plajımız Kalkan'a 7 km uzaklıkta bulunmakta olup dik merdivenlerden inilerek plaja ulaşılmaktadır.

Tüm Yorumları incelemek için tıklayın