Kalkan'da Balayı için 10 Neden

Kalkan'da Balayı için 10 Neden
Kalkan'da Balayı için 10 Neden

Yeni evli çiftlere ve de evlenmiş ancak balayını bir süre ertelemiş olan çiftlere çok güzel haberler ve fırsatlarla geliyoruz. Gelin sizlerle öncelikle Kalkan’da balayı yapmanın ayrıcalıklarına ve güzelliklerine bir göz atalım.

Akdeniz’in Muhteşem Doğası ve Denizi

Kalkan Antalya’nın batısında, Kaş’a bağlı ünlü bir turizm lokasyonudur. Tertemiz denizi ve yemyeşil doğası ile çiftlerimize ferah ve eşsiz bir tatil deneyimi sunmak konusunda mükemmel bir tatil lokasyonudur. Kaputaş, Kalkan, Patara gibi ünlü plajlarda çiftlerimiz denizin keyfini doyasıya çıkarabilmektedirler.

Kalkan’ın Binlerce Yıllık Tarihi

Çiftlerimiz doğanın ve denizin tadını çıkarırken aynı zamanda bölgenin 3000 yıllık tarihine de tanıklık etmektedirler. Kalkan’da ufak bir gezintiye çıktığınızda dahi etkileyici ve yıllara meydan okuyan yapıları, mezarları, anıtları görüp büyülenmemek elde değildir. Antiphellos, Patara, Xanthos antik şehirleri, Kalkan’ın sahip olduğu onlarca kalıntıdan yalnızca üçüdür. Bunların yanında Kalkan’a sadece birkaç dakika mesafede olan Kekova’da Batık Simena Antik kenti bulunmaktadır. Balayı çiftleri burada günbatımını karşılayıp romantik anlar yaşamayı sıklıkla tercih etmektedirler.

Kalkan’ın Ödül Almış Doğa ve Deniz Manzarası

Kalkan’ın doğası ve denizi sadece bölge veya ülke çapında ünlü değildir. 2015 yılında İngiliz The Independent gazetesi tarafından ‘Yılın Eşsiz Manzarası’ ödülüne layık görülmüştür. Sizleri de akdenizvillam.com olarak bu tescilli güzelliği görmeye bekleriz.

Kalkan’a Hemen Yakınında Kanyon Turizmi

Kalkan’a çok yakın bir mesafede olan Saklıkent Milli Parkı’nın bir parçası olarak Saklıkent Kanyonu’nda sizler de balayı tatilinizde Kalkan’da yaşayacağınız huzur ve dinginliğin yanında Saklıkent’te eğlencenin tadını da çıkarabilirsiniz.

Şehirden Uzak Bir Nefes Almak İsteyen Tatilcilerimize Fırsat:

Yayla Turizmi Balayı tatilleri sırasında çiftler, Kalkan’ın o heyecanlı ve sürekli akmakta olan hayatından uzaklaşmak isteyebiliyorlar. Kalkan merkezi konumuyla bu konuda da fark yaratmaktadır. Sizler de serin bir yayla havası almak isterseniz sabah erken saatlerde çıkacağınız yolculukla güneşin doğuşuna yaylada tanıklık ederek romantik anlar yaşayabilir, fotoğraflarla bu anları bir ömür saklayabilirsiniz.

Kalkan’ın Dalış Turizmi

Kalkan’da veya tercihen Kaş Limanı’nda sizler de Akdeniz’in eşsiz sualtı habitatına tanık olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Su altında bulunan resifler, batıklar ve yüzlerce farklı türde balıkla tertemiz denizin tadını çıkarıp, sualtı fotoğrafçılığı sayesinde bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Kalkan’da Eşsiz Akdeniz Mutfağını Deneyimleyin

Kalkan’ın zengin ve ferah mutfağı, hem balayı tatili yapıp hem de dinlenmek için bölgeyi tercih edecek çiftlerin en büyük rahatlıklarından birisidir. Hafif ve lezzetli mutfağının yanında tatilcilerimiz aynı zamanda bölgenin geleneksel meyhanelerinde lezzetin ve eğlencenin doruklarına çıkabilirler.

Kalkan’da Eğlence ve Müziğin Merkezi: Gece Hayatı

Çiftlerin bölgeye bu kadar yoğun ilgi göstermesinin sebeplerinden birisi de Kalkan’ın her çeşit yaşam tarzına uygun, insanları rahat ettirebilen bir yer olmasıdır. Sessizliğin ve de dinginliğin yanında gece hayatına karışıp tatillerinin tadını daha çok çıkarmak isteyen tatilcilerimiz için bölgenin ünlü ve nezih clubları sizleri beklemektedir.

Mavinin İçinde Kaybolmanın Bir Yolu:

Kalkan Tekne Turları Hem denize girip hem de denizde yol almak isteyen çiftler de Kalkan’da unutulmamakta. Yaşam tarzına göre eğlence içerikli deniz turları yanında mahremiyete de önem vermekte olan tekne turlarıyla çiftlerimiz rahat etmektedir

Konaklama İmkanları Arasında Özel Fırsat: Kiralık Balayı Villaları

Kalkan’ın bütün bu bahsettiğimiz güzellik ve fırsatlarının yanında belki de bunları en anlamlı ve yaşanabilir kılan şey kiralık balayı villalarıdır. akdenizvillam.com sizlere konaklama konusunda öyle eşsiz fırsatlar sunmaktayız ki, balayı tatilinizden sonra da gelecek planlamalarınızda kiralık villalarımız hep listenin en üst kısmında bulunmaktadır. Balayı çiftlerimize gereken mahremiyeti ve keyfi hareket imkanı sağlamak konusunda kiralık villalarımız öncelikli tercihiniz olmalıdır. Diğer bütün konaklama seçeneklerinden ayrılan en önemli yönlerinden birisi ise çiftlere sağladığımız hareket imkanıdır. akdenizvillam.com olarak sizleri Kalkan’ın bu eşsiz güzelliklerini, manzaralı ve lüks balayı villalarımızda deneyimleyebilmeniz için sizleri Antalya’ya beklemekteyiz.