Kiralık Yazlık Bulma Rehberi

Kiralık Yazlık Bulma Rehberi
Kiralık Yazlık Bulma Rehberi

Günümüzde birçok kişi yaz aylarında tatil yapmak için yazlık satın almak yerine kiralık yazlık villa seçeneğini değerlendiriyor. Bu onlara hem konforlu hem de her yaz farklı bölgelerde tatil yapma fırsatı sunuyor. Otellere göre çok daha özgür ve konforlu bir tatil imkânı sunan bu evleri kiralarken dikkatli olmalısınız. Bunun için bazı noktaları göz önünde bulundurmanızda fayda bulunmaktadır. Peki, bu önemli noktalar nelerdir?

Kiralayacağınız Villayı Merkeze Yakın Noktalardan Seçin

Kiralık yazlık tercih ederken her şeyden önce bu evin konumunu göz önünde bulundurun. Çünkü kiraladığınız evin havuzu olsa bile sahile gitmek ya da merkezde alışveriş yapmak isteyeceksiniz. Tatilinizin daha ekonomik bir hal almasını istiyorsanız merkeze ve sahile yakın yerlerden yazlık villa kiralamalısınız. Aksi halde ulaşımınız için ekstra masraf yapmak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle aylık kiralamalarda ulaşım için harcayacağınız para sizi zorlayabilir.

Bütçenizi Planlayın

Sadece yazlık kiralayacak olanlar değil, diğer alternatif tatil seçeneklerini tercih edecek olanlar da tatil öncesinde bütçelerini belirlemeli ve buna göre hareket etmelidir. Eğer kiralık yazlık villada tatil yapmak isterseniz bütçenizi belirlemenizin ardından dilediğiniz villayı kiralayabilirsiniz.

Bütçeniz elverişliyse havuzlu villalar sizin için oldukça idealdir. Kiraladığınız villada dilerseniz havuz keyfi yapın dilerseniz de havuzunuzun kenarında güneşlenin fark etmez. Bu evlerde otellerden çok daha özgür olacağınızdan emin olabilirsiniz. Ancak bütçeniz daha kısıtlıysa yazlık kiralama konusunda daha az odalı ve daha ekonomik olanları tercih ederek siz de evinizin konforunu yaşayabilirsiniz.

Ek Masrafları Hesaba Katın

Kiralık yazlık ile ilgili olarak bütçenizi belirlerken ek masrafları da göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü bu evlerde otellerde olduğu gibi yeme içme hazır değildir. Bu nedenle evin ihtiyaçları için alışveriş yapmanız gerekebilir. İhtiyaçlarınız için ortalama bir maliyet çıkararak kiralama yapmanız, sürprizler ile karşılaşmanızın önüne geçecektir.

Güvenli Olanları Tercih edin

Kiralık yazlık villanın metrekaresi, oda sayısı ve fiyatından çok daha önemli bir konu vardır. O da evin güvenliğidir. Kiralayacağınız evin mutlaka güvenli bir bölgede olmasına dikkat edin. Bu ve daha önce bahsedilen konulara dikkat ederek keyifli ve konforlu bir tatil geçirebilirsiniz.

telefon numarası whatsapp ikon