Muhafazakar Tatil İçin Önerilerimiz

Muhafazakar Tatil İçin Önerilerimiz
Muhafazakar Tatil İçin Önerilerimiz

Tatil planlaması yaparken, muhafazakar çiftlerin en büyük sorunlarından biri tatil merkezlerinde kendi hayat tarzlarına göre bir tatil imkanı bulamamalarıdır. Yaşam tarzındaki farklılığa ve inançlarına göre daha muhafazakar bir tatil isteyen tatilciler genel olarak doğru yönlendirmeler ve planlamalar yapılmadığı için hayal kırıklığına uğramaktalar. Konaklama, eğlence ve gezi kısmında özellikle kendi çizgilerinin dışına haklı olarak çıkmak istemeyen tatilciler her sene tatili dört gözle beklemekte ama bir yandan da olumsuzlukları düşünüp huzurları kaçmaktadır.

Yeni evlenmiş muhafazakar çiftlerimiz ise bu konuda en büyük sıkıntıları yaşayan gruplardır. Çiftlerimiz hem diğer muhafazakar tatilcilerimiz gibi muhafazakar hayatı tatil lokasyonlarında bulmakta zorlanırken, daha da önemlisi evliliğin bu baharında daha fazla yalnız kalıp beraber vakit geçirmeyi istemektedir ama bu konuda ciddi problemler yaşamaktadır. Bu açıdan baktığımız zaman aslında çok fazla seçenek varmış gibi dursa da hiç de öyle değildir. Siz değerli çiftlerimize rehber niteliğinde olacak olan bu yazımızda gelin güzel fırsatlara şöyle bir göz atalım.

Muhafazakar Balayı Tatili İçin En İyi Yerler

Yeni evli muhafazakar çiftlerimizin balayı tatili planlarında her tatilci gibi deniz, güneş, kum ve doğa vardır. Tabii bu o kadar da basit değil. Bütün bunları gizlilik ve mahremiyet içinde yaşamak en önemlisidir. Peki nasıl bir tatil? O ünlü plajların kalabalık ve gürültüsünden uzak, çiftlerimize olabildiğince fazla ve nitelikli özel alan sunan bir tatil. Gezilerde, eğlencelerde, romantik anlarda ve daha birçok etkinlik anında daha fazla kişi ve çifte özel bir tatil.

  • Muhafazakar balayı tatili konusunda en güzel tatil yerlerinden birisi sayısız kolaylığı ile Antalya Kaş, Kalkan ve Belek’tir. Akdeniz’in kalbinde bulunmakta olan bu yerler, muhafazakar balayı tatilcilerimiz için çok özel bir tatil deneyimi sunmaktadır.
  • Özellikle Antalya Kalkan’da muhafazakar balayı tatilcileri için eşsiz bir fırsattır. Kalkan sakin plajlarıyla, masmavi ve neredeyse bomboş koylarıyla, antik kalıntılarıyla ve yemyeşil doğasıyla çiftlere balayı tatilleri konusunda açık bir kapı sunmaktadır. Büyük Çakıl Plajı, muhafazakar çiftlerimizin en çok dikkat ettiği unsur olan mahremiyet ortamını, bir plajda oluşturarak eşine az rastlanır bir fırsat sunmaktadır. Akvaryum Koyu gibi dünyaca ünlü ve çok önemli “Mavi Bayrak” ödülünü almış koylar da Kalkan’da mevcuttur. Sakinliği ve masmavi yüzülebilir suları Akvaryum Koyunun en öne çıkan özelliklerinden birisidir. Mavi Mağara gibi doğal güzelliklerin yanında Kekova Batık şehrinde tekne turlarına çıkarak antik güzellikleri görme şansına da sahipsiniz.
  • Muğla’da, Bodrum ve Fethiye’de de balayı tatilleri için güzel tatil imkanları bulunmaktadır. Tatil döneminde kalabalıklığıyla ve yoğunluğuyla bilinen bu lokasyonlar, aslında doğru planlama ve rehber tercihi ile balayı tatilinizde sizleri mutluluğun zirvesine çıkartacaktır.
  • Fethiye’de bulunan ünlü Ölü Deniz’de, günün ilk veya son dakikalarında muhteşem manzaralara şahit olup, romantik dakikalar yaşayabilirsiniz. Kelebek Vadisi’ne ve Kabak Koyuna yapacağınız gezilerle tatilinizi özel fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. Çiftler, hayatlarında sadece bir defa yaşayabileceği bu özel tatili Fethiye ve Bodrum’da değerlendirerek ömürleri boyunca keyifle hatırlayacaklardır.

Muhafazakar Balayı Tatili İçin En Uygun Konaklama İmkanı Nedir?

Ciddi bir planlamaya ve araştırmaya ihtiyaç duyan son konu ise konaklamadır. Muhafazakar çiftlerin balayı tatilleri için aradıkları mahremiyeti tatilin diğer her türlü etkinliğinde olduğu gibi konaklamada da yakalamaları daha zordur. Ancak tabii ki bunun da kolay bir çözümü bulunmaktadır: Muhafazakar Villalar.

Çiftlerin en önem verdiği iki şey mahremiyet ve gizliliktir. Bunu ise otel ve apartlarda bulmak tam anlamıyla imkansızdır. Ancak otel ve apartların kendi başlarına sundukları çeşitli imkanları tek bir çatı altında toplamak da mümkündür. Bunun tek cevabı ise korunaklı kiralık villalardır. akdenizvillam.com sizlere villa kiralama anlamında ve özellikle muhafazakar balayı villaları konusunda yüzlerce farklı seçenek sunmaktadır. Siz değerli çiftlerimiz de bunlar içerisinden kendinize en uygununu seçerek muhteşem bir balayı tatilini deneyimleyebilirsiniz.