Sizin İçin Seçtiğimiz Plajlar

Sakin, huzur, tertemiz denizi ve havasıyla Kaş ve kalkan  Antalya’nın göz bebeklerinden biridir. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Özellikle de ev sahipliğini yaptığı harika dalış noktalarıyla dalgıçların vazgeçilmez rotaları arasında yer alır. Kaş ve Kalkan'ın kendi içerisinde özel bir yer yapan noktalardan biri de sınırları içerisinde yer alan mavi bayraklı denizlere sahip plajlarıdır.

Tatil planları arasında Kaş ve Kalkan'a gitmek isteyenlere öncelikli tavsiye konaklama yapılacak olan tesise karar vermeleri yönünde olacaktır.  Özellikle yaz aylarında gidiliyorsa Kiralık Villanızı önceden belirlemek ve rezervasyon yaptırmanız olacaktır.

PATARA PLAJI

Yeşilçam filmlerinden hatırlanan Patara Plajı kum kalitesiyle öne çıkıyor. Tüm çöl sahnelerinin çekildiği Patara Plajı harika bir kumsala sahiptir. Türkiye’nin kesintisiz en uzun kumluk plajları listesinde de en üst sıralarda yer alıyor. Caretta carettaların üreme yerlerinden biri olduğu için ve sit alanı olduğu için de plaj koruma altındadır. Patara Antik Kenti’nin hemen yanı başında altın renkli kumlara ve mavi bayraklı denize sahip Patara Plajı, kumluk sahilleri sevenlerin aşık olacağı bir yer.

AKÇA GERME PLAJI

Kaş-Kalkan arasında yer alan 200 metrelik Akçagerme Plajı Kaş merkeze yaklaşık 4 kilometre kadar uzaklıkta. Akçagerme’ye toplu taşıma ile ulaşım çok kolay. Kaş Akçegerme Plajı 2011 yılında Mavi Bayrak ile ödüllendirilen plajlardan sadece biri. Kaş’ın diğer mavi bayraklı plajlarının aksine Akçagerme Plajı çakıllardan değil kumdan oluşur. Plajda çocukların hiç sıkılmadan vakit geçirebileceği kaydıraklı küçük havuz vardır. Sadece küçükleri için değil büyükler içinde kaydıraklı yüzme havuzu vardır. Plajın bir bölümü kumluk bir bölümü küçük çakıl taşlarından oluşmaktadır. Sakin ve dalgasız bir denize sahip Akçagerme, Kaş Turizm Meslek Lisesi öğrencilerinin uygulama plajı olduğu için Akçagerme’de sunulan hizmetler oldukça ekonomiktir.

KAPUTAŞ PLAJI

Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde Kalkan’a yaklaşık 7 kilometre mesafede yer alan plaj bir kanyon ağzı plajı olma özelliğine sahiptir. Kaputaş Plajı da Büyükçakıl ve Küçükçakıl plajları gibi sahilinin altından akan olan kaynak suyunun deniz kıyısına ulaşması sonucu soğuk bir suya sahiptir. Yoldan yaklaşık 190 basamakla inilerek plaja ulaşılmaktadır. Kaputaş Plajı’nın sahilinde kum ve çakıl taşı karışık halde bulunur. Turkuaz mavisi tertemiz bir denize açılan bu plaj mavi bayrağa sahiptir. Plajda ihtiyaçların karşılanabileceği bir işletme olmadığı için gidenlerin yanlarında ihtiyaç duyabileceği her şeyi götürmelerini tavsiye ederiz.

KALKAN HALK PLAJI

Kalkan’ın tam merkezinde bulunan Kalkan Halk Plajı, diğer adıyla Belediye Halk Plajı oldukça berrak ve turkuaz renkli bir denize sahip. Kalkan En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretlerilistemizin ilki olan Kalkan Halk Plajı kumsalın çakıllı yapısından dolayı dalga olduğu zamanlarda dahi deniz berraklığını yitirmiyor. Deniz altından kaynayan ve dağlardan gelen soğuk suları taşıyan bir nehrin bulunduğu plaj oldukça bakımlı ve temiz. Kalkan’ın en güzel plajlarından olan halk plajına giriş ve duş kullanımı ücretsiz. Şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenlerin her biri için 10 TL ödemesi gerekiyor.

MAHAL PLAJI

Kaş Kalkan bölgesindeki pek çok benzeri gibi tepenin yamacına yapılmış platformlardan oluşan Mahal Beach Club, zeytin ağaçlarının altında yukarıdan denize bakan bir konumda yer alıyor. Etrafa ferah bir şekilde dağıtılmış şezlonglar dalgaların sesinin tadını çıkarılabilmesi imkan tanıyor. Villa Mahal’de şezlong ve şemsiye ücreti kişi başı 20 TL. Öğle yemeği burada alındığı takdirde şezlong ücreti talep edilmiyor.

KALAMAR PLAJI

Kalkan’daki platform plajlardan biri olan Kalamar Beach Club Kalkan merkeze araba ile 10 dakika mesafede bulunuyor. Giriş ücretinin 20 TL olduğu plajda bu fiyata şezlong, şemsiye, kano, bisiklet ve trambolin kullanımı dahil ediliyor. Küçük ama sevimli plajda trambolinden atlamak çok keyifli oluyor. Plajda Kalamar isimli bir kafe restoran da bulunuyor.

FIRNAZ KOYU

Mavi yolculukların duraklarından biri olan Fırnaz koyu turkuaz renkli akvaryum gibi denizi ile oldukça çekici. İnsanı gençleştirdiğine inanılan çamuru ile çamur banyosu da yapılabilen koya stabilize yolu sebebiyle karadan ulaşmak çok zor. Fırnaz Koyu’nu keşfetmek için tekne turlarına katılmak gerekiyor.

Tüm Yorumları incelemek için tıklayın