Tatil Cenneti Kalkan'da Lüks Kiralık Yazlıklar

Tatil Cenneti Kalkan'da Lüks Kiralık Yazlıklar
Tatil Cenneti Kalkan'da Lüks Kiralık Yazlıklar

Dünyaca ünlü mavi bayraklı plajlara sahip olan tatil kasabası Kalkan, aynı zamanda dünyanın en büyük plajları ile de ünlü bir tatil yöresidir. Akdeniz’in popüler tatil beldesi Kaş’a bağlı olan bu kasabanın tarihi ise 3000 yıl öncesine kadar götürülebilir. Bu anlamda Kalkan ve çevresinde pek çok tarihi kalıntı vardır. Yerli ve yabancılar tarafından ilgi gören bu şirin kasaba, huzur veren bir doğaya sahip. Bu nedenle de hem yaz hem kış aylarında ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Tatili için Kalkan’ı tercih edenlerin en çok rağbet ettiği konaklama seçeneği ise kiralık yazlık çeşitleridir.

Ülkemizin cennet köşelerinden birisi olarak nitelendirebileceğimiz Kalkan Köyü, son yıllarda birbirinden lüks villalar ile donatılmıştır. Villalar içerisinde lüks bir tatil için her türlü unsur yer almaktadır. Peki, Kalkan kiralık villalarını lüks kılan özellikleri nelerdir?

Kiralık Yazlıklarda Gözlerden Uzak Havuz Keyfi Yapabilirsiniz

Yaz tatiliniz için hangi beldeyi tercih edeceğiniz konusunda kararsızsanız, kesinlikle tercihiniz Kaş’ın eşsiz güzellikteki kasabası Kalkan olmalıdır. Kalkan villalarını lüks kılan en önemli özellik, havuza sahip olmalarıdır. Üstelik bunların pek çoğu da ısıtmalıdır. Yani kış aylarında da havuz keyfi yapma imkânı sunarlar. Ancak Kalkan’daki kiralık yazlık çeşitlerini özel kılan en önemli özellik korunaklı olmalarıdır. Villaların havuzlarının korunaklı olarak adlandırılmasının nedeni ise çitler ya da ağaçlar ile çevrilidir.

Korunaklı havuzların en büyük avantajı, dışarıdan görülmelerinin zorluğudur. Yani siz havuzunuzda yüzerken ya da bahçeniz de sevdikleriniz ile vakit geçirirken dışarıdan birinin sizi gözetlemesi oldukça zordur.

Jakuzi ve Şömine Gibi Lüks Unsurların Tadını Çıkarabilirsiniz

Kalkan’da kiralık yazlık seçeneklerinin hemen hepsinde jakuzi ve şömine gibi unsurları görmek mümkün. Özellikle balayı villası olarak adlandırılanlarda jakuzi ile karşılaşmanız olasıdır. Yine villaların pek çoğunda jakuzi de vardır. Eğer Kalkan’da tatil için kış aylarını tercih edecek olursanız; özellikle ısıtmalı havuzlu, şömineli ve jakuzili villaları tercih etmeniz, harika bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Tarihi mekânları, dünyaca ünlü plajları ve tarihi mekânları ile ünlü Kalkan’daki villalar içerisindeki lüks unsurlar arasında lüks mobilyalar, klima, internet bağlantısı da sayılabilir. Bu lüksü yaşamak ve kendinizi özel hissetmek için hemen Kalkan villalarından birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.