Yaz Tatili Planı Kiralık Yazlıklar

Yaz Tatili Planı Kiralık Yazlıklar
Yaz Tatili Planı Kiralık Yazlıklar

2018 yılı tatil takvimimiz 35 günlük tatili bizlere sunuyor. Gelin şimdi birlikte bu tatil takvimini nasıl değerlendireceğimize birlikte karar verelim. İsterseniz ilk önce ay ay giderek ne zaman kaç günük  tatil süreleri var birlikte inceleyelim. 

Biliyoruz ki tüm yıllarda olduğu gibi yorucu ve bunaltıcı geçen bir kış mevsiminin ardından yaz tatilinin geleceğini düşünerek hep  kendimizi yaz tatiliyle avunutur. Ve şimdi yaz geliyor ve tatil planımızı yapmamızın tam zamanı. Çünkü tatil dolu günler çok yakında ve zaman su gibi akıyor. Şimdi tam da bu planları yapma zamanı. Biz de size yardımcı olmak adına bir takvim hazırladık ve ay ay tatil günleri ile bu dönemlerdeki favori rotaları çıkarttık. Gördüğümüz kadarıyla durum hiç de fena değil!  Sadece sizinle birlikte bu günleri nasıl değerlendirebiliriz onun bir çalışmasını yapacağız.

Şimdi ilk önce 2018 yılı içersindeki tatil günlerini sizinle birlikte bir ortaya çıkaralım.

1) Yıl başı tatili : 1 Ocak pazartesi tatil
2) Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı : 23 Nisan Pazartesi
3) Ramazan Bayramı : 15- 17 Haziran arası 
4) Kurban Bayramı :  20-24 Ağustos arası
5) Zafer Bayramı : 30 Ağustos Perşembe
6) Cumhuriyet Bayramı : 29 Ekim Pazartesi 

Evet şimdi herşey hazır, tek yapmamız gereken bu tatil günlerini en iyi şekilde nasıl planlı bir şekilde ayarlayabiliriz onları hesaplamamız gerekecek. Tabiki bu tüm tatil günlerinde elimize bavulumuzu alıp güneyde bir yerlere ve ya yurt dışına tatile çıkmamıza da gerek yok. Evimizde dinlenerekte bir kısmını değerlendirebiliriz. 2018 yılı tatil ve izin günlerini çok farklı şekilde değerlendirmemiz mümkün. Çünkü ortaya uzun bir tatil imkanı çıkmakta. Ayrıca bu tatil günlerimize yıllık izinlerimizide kadarak çok farklı bir durum ortaya çıkarabiliriz.

Aslında 2018 tatil takvimine göz atarak ve hatta işaretleyerek gelecek yılın planlarını şimdiden yapabilirsin. Hatta bizce acele bile etmelisin, çünkü erken rezervasyonla ücretleri minimuma indirme imkanımız bile var. Bu arada tabii yıllık iznini de ayarlamayı düşünebilirsin, senden önce davranan birileri senin istediğin tarihleri tutmadan sen orayı tutabilirsin....

Tüm istediğimiz sizden küçük izinler alarak tatilimizi biraz daha uzatmak. Bu püf noktalara sizin özenle dikkat etmeniz gerekmektedir. Küçük fedakarlıklar yaparak daha fazla bir tatil geçirilebilinir. 

Ramazan Bayramı, tatil seçenekleriyle her sene çalışanların dört gözle beklediği dönemler arasında başta geliyor. Hatta kamu kurumlarında çalışanlar aradaki günlerde idari izinli de sayılabiliyor. 

Bilindiği gibi hepimizin sevdiği Ramazan ve Kurban Bayramları en çok sevilen tatillerdendir. Çünkü milletçe dini ve Resmi tatilleri en çok sevenlerdeniz. Yılın bu döneminde evde kalıp ailenle geleneksel bir bayram geçirerek eski günleri yaşatabilirsin. Ancak kendini çok yorgun hissediyorsan eminiz ki, aile büyüklerin de seni anlayışla karşılayacaklardır. Bu durumda mevsime en uygun rota kesinlikle Güney sahilleri ve Ege Kıyıları olacaktır. Yaz aylarında dolup taşan plajları, güneşin ısıttığı sokakları ve yumuşacık havasıyla Kaş ve Kalkan'da pişman olmayacağın bir alternatif seni bekliyor. Kiralık Villalarımızda geniş aileler ve arkadaş grubları içinde alternatiflerimiz bulunmaktadır.

Bir dip not olarakta tatilinizi Kurban bayramına denk getirirseniz sizi uzun bir tatil bekliyor. Buda tam olarak 16 gün olarak uzun bir süre sizi bekliyor. Uzun ve sıkıcı geçen bir kış ayının ardından vücüdünüzün tam olarak dinlenmesi gereken bir süreyi size sağlamış olmaktadır.

2018 tatil süresini nasıl değerlendireceğiniz hakkında hala bir planınız yoksa şimdiden başlamanızda fayda var bizce ...

Akdeniz Villam  Tatilin Yeni Yüzü