Yazlık Kiralamanın Püf Noktaları

Yazlık Kiralamanın Püf Noktaları
Yazlık Kiralamanın Püf Noktaları

Yaz aylarının yaklaşması ve havaların ısınması ile beraber kiralık yazlık villalara olan talep de artıyor. Özellikle bütçesi yazlık almak için elverişli olmayan kişiler için oldukça iyi bir fırsat olan bu evler, hemen her bütçeye uygun seçenekler sunuyor.

Kiralık yazlıklar, haftalık ya da yazlık olarak kiralanabiliyor. Kiralık yazlık fiyatları ise yazlığın bulunduğu bölgeye, evin metrekaresine ve yine evin denizden uzaklığına göre değişiklik göstermektedir. Peki, yazlık ev kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?  İşte yazlık ev kiralarken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları…

Kiralık Yazlığın Konumunu Göz Önünde Bulundurun

Özellikle yorgun ve stresli geçen bir yılsonunda dinlenmek ve eğlenmek için tatil yapmak isteriz. Ancak bunu bir otelde yapmak dinlenmek bir yana yorucu dahi olabilir. Çünkü otellerde ev konforunu yakalayamayabilirsiniz. Oysa kiralık yazlıklar ailelere tatilleri konusunda özgürlüğü ve konforu sunuyor. Ancak bu evleri kiralarken konumlarını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Sadece fiyat ya da oda sayısına bakarak karar verirseniz, merkeze ya da sahile ulaşım konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Kiralık yazlık villanın merkeze, sahile ve alışveriş merkezlerine yakın bir konumda olmasına dikkat ederseniz, dilediğiniz zaman istediğiniz yere yürüyerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Evin Önceden Çekilmiş Bir Fotoğrafının ya da Videosunu İsteyin

Özellikle internet üzerinde yapılan kiralamalarda, bazı riskler bulunabiliyor. Bu risklerin başında internet ortamında gezen yanıltıcı fotoğraflar gelmektedir. Bu nedenle öncelikle firmanızdan kiralayacağınız yazlık villa ile ilgili fotoğrafları ve varsa videosunu talep edin. Bunun yanında firma aracılığı ile kiralama yapacaksanız firmanın adres ve telefon gibi bilgilerini mutlaka kontrol etmelisiniz.

Evini Kiraladığınız Kişinin Bilgilerini Kontrol Edin

Evini kiralayacağınız kişilerin güvenilir olup olmadığından emin olmalısınız. Özellikle sizden cep telefonuna ya da isme havale yapmanızı isteyen kişilere kesinlikle para göndermeyin. Bunun yanında para transferinizi mutlaka hesap numarası ya da IBAN üzerinden gerçekleştirin, veya kredi kartı ile ödemenizi yapın. Ödeme için gerekli tüm bilgilerini vermeyen kişilerden kesinlikle yazlık kiralamayın.

Kiralık yazlık ile ilgili bir diğer püf noktası ise evi kiraladığınız kişinin bilgileri ile para gönderdiğiniz kişinin bilgilerinin aynı olmasıdır.