223 ilan bulundu

Kalkan'da Villa Kiralamak İçin 4 Neden

Antalya’ya bağlı Kaş ilçesini ve sahip olduğu güzellikleri bilmeyen yoktur. Bu eşsiz güzellikteki ilçede yer alan Kalkan ise en az Kaş kadar beğeni toplayan ve rağbet gören bir tatil yöresidir. Özellikle İngiliz turistler arasında meşhur olan bu küçük kasaba, eskiden Rumlar arasında Kalamaki olarak anılıyormuş. Mübadele sonrasında ise ismi değişerek Kalkan olmuş ve günümüzde de bu isimle anılıyor. Kalkan’da gezilip görülmeye değer pek çok doğal ve tarihi yer vardır. Aslına bakılırsa yaz tatiliniz için Kalkan kiralık villa seçeneğinden yararlanmak ve bu doğa harikası kasabada birkaç hafta geçirmek için pek çok sebep sayılabilir. İşte o sebepler...

Kalkan Kiralık Villalarının Pek Çoğu Deniz Manzaralıdır

Kalkan’da yer alan villalar, genellikle bir yamaç boyunca yükselir. Bu nedenle de birçoğu muhteşem bir deniz manzarasına sahiptir. Eğer her sabah Kalkan’ın masmavi deniz manzarasına uyanmak isterseniz, kesinlikle deniz manzaralı villalardan birisini kiralamalısınız.

Bunların yanında Kalkan dünyaca ünlü plajlara sahip bir yerdir. Özellikle Patara Plajı, caretta caretta kaplumbağalarının ürediği özel yerlerdendir. Eğer tatilinizi Kalkan’da geçirmeyi tercih ederseniz, caretta carettaları görme şansı da bulabilirsiniz.

Fethiye ve Ölüdeniz Gibi Gezilebilecek Yerlere Yakındır

Kalkan kiralık villalarında konaklamanız durumunda istediğiniz zaman Kekova, Demre, Fethiye, Ölüdeniz ve antik şehirlere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Çünkü Kalkan, bu önemli ve birbirinden güzel gezilecek yerlere oldukça yakındır. Örneğin, istediğinizde günübirlik olarak Fethiye ve hatta Ölüdeniz’i ziyaret edebilir, yine günübirlik tekne turlarına katılabilirsiniz.

Dünyanın En Romantik Manzarasında Balayı Yapma İmkânı Bulursunuz

Eğer balayınız için kiralık villa arıyorsanız, mutlaka Kalkan villalarına göz atmalısınız. Çünkü burada hem ekonomik hem de lüks pek çok balayı villası bulunur. Üstelik bu villaların pek çoğundan Kalkan’ın masmavi denizini izleme fırsatı bulabilirsiniz.

2006 yılında İngiliz Independent gazetesi tarafından “Dünyanın en romantik manzarası” seçilerek ün kazanan bu tatil merkezi, Herodot tarihinde ise “Dünyada yıldızlara en yakın yer” olarak geçer.

Muhafazakâr Aileler İçin Alternatif Bir Bölgedir

Muhafazakâr yani İslami kaidelere göre yaşamayı tercih edenler için tatil çoğu zaman sıkıntılı bir durumdur. Çünkü otellerde aynı havuza girmek, gönüllerince vakit geçirmek oldukça zorlaşabilir. Ancak Kalkan kiralık villaları, korunaklı özellikleri ile ailelerin konforu için oldukça idealdir.

Instagram'da Takip Edin